Migros’un kendini vuran uygulaması

Migros’un iphone için bir uygulaması var Sanal market adında (Burdan indirebilirsiniz). Amaç barkodu olan bir ürünü okuttuğunuz zaman migros sanal mağazasından alışveriş yapmak. Fikir aslında güzel diğer açıdan kullanımı olmasa.

Diğer açı mı? Migros piyasadaki ucuz marketlerden değil dolayısıyla bu uygulama ile birlikte metro gibi bir markete gittiğinizde iphone Sanal merket uygulaması ile ürünleri okutup Migros’ta ne kadar ucuz veya pahalı olduğunu görebilirsiniz. Genelde Migros bir çok üründe %15-20 pahalı (mesela metro’da 45 Tl olan bebek bezi Migros’ta 60 Tl) olduğu içinde kendi uygulaması ile farkı ortaya koymuş oluyor.

Geçen gün bir yakınım bu normalde migros’tan alışveriş yaptığını ve bu uygulama ile Migros’un ne kadar pahalı olduğunu gördükten sonra sadece ucuz olan bir kaç ürünü (pil gibi) Migros’tan aldığını belirtti.

Peki barkod uygulaması kimler için olmalı? dersek bu işin üstadı amazon. Price check by amazon adında bir uygulamaları var  (burdan indirebilirsiniz) ve genelde piyasa marketlerinden ucuz oldukları için hemen hemen her ürünü tarattığınızda amazonda daha uygun fiyat bulup marketten alışveriş yapmak yerine marketi gezerken amazon’dan alışveriş yapabiliyorsunuz. Bu uygulama yüzünde target ve bestbuy gibi zincirler milyarlarca dolar zarar etmiş durumdalar.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s