Anı hissederek yaşamak

Kaldır başını yıldızlara bak bir dua tut içinden derinden ama çok derinden bırak sonra gönlünden ve dilinden…

ne kadar güzel bir anlatım değil mi? Bir arkadaşımın paylaştığı bir tweet yukardaki cümle, okuduğum an düşündüm, keyiflendim ve biraz da üzüldüm.

Bir anı derinlemesine yaşamayı doya doya içine dalmayı o kadar güzel anlatmış ki. O kaliteyi günlük yaşamımıza bir miktar aktarsak, koşuşturmacanın arasına ufaktan ufaktan yerleştirebilsek ne kadar değişir aldığımız zevk aceba?

Büyük zatların hayat hikayelerini anlatırken iki tür durum vardır genelde. İlki çok çalışıp büyük ilme sahip olan ömürlerini bu yola adayan zatlar, ikincisi ise çok derin bir an yaşayıp ani bir yükselişle konumları yükselen zatlar. Sanırım hissederek yaşamanın değerini anlatıyor ikinci örnek.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.S.) ve sonrasındaki dört halife devrindeki 50 yıllık süre içersinde bedevi kültürüne sahip ve şehir devleti yapısında olan Araplar, İran’ı deviren, İstanbul’u kuşatan bir hale gelmişlerdir ki bu durumun çok çalışarak yapılması pek mantıklı değil.

Günümüz iş dünyası içinde geçerli bu durum. Koştura koştura iş yapmaya çalışanların yanında düşünüp doğru ürünü bulan bir kaç şanslı kişi hiç hayal edemeyeckleri noktalara geliyorlar facebook gibi, google gibi.

Bu arada asıl konuya gelirsek 🙂 bir dakika kapatın bilgisayarınızı düşünün bence, keyiflice içten içten.

İstediğinizi düşünün keyfini çıkararak.

Dua mı? oda size kalmış 🙂

Anı hissederek yaşamak” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s