Kitap kulübünden

Kısa bir süre önce başlayan kitap kulübünde şimdiye kadar 32 kitabın özeti yayınlandı. Bu hafta kitaplardan bir kaçının bağlantısını paylaşacağım.
 
Özetler hayli dolu ve okunan kitap hakkında ciddi bilgiler içeriyor. Tabii sevdiğiniz halde kitabın aslını okumanız hem emeğe saygı hem de daha fazla fayda sağlayacağı için tavsiyemiz.
 
İlk kitabımız “Türk Kültüründe Yönetmek”. Acar Baltaş’ın kaleme aldığı bu kitap bizim kültürümüzü ve yönetimin bizdeki farklılıklarını güzel anlatmış.
Özete burdan ulaşabilirsiniz.
 
İkinci kitabımız Cem Kozlu’nun “Lider’in Takım Çantası” adlı kitabı. Cem Kozlu bence Türkiye’deki yönetici yazarlar içinde okuması keyifli ve faydalı olanlardan. Bu kitapta da güzel bilgiler yer alıyor.
Özete burdan ulaşabilirsiniz.
 
Üçüncü kitabımız Hayat güzeldir. Türkçesi olmayan bu kitap life is good (hayat güzeldir) adlı giyim markasının kurucuları tarafından t-shirt’lerde kullanılan güzel sözlerin kitaplaştırılmasından oluşmuş. Keyifli ve her biri kitap değerinde sözler var.
Seçme sözlere burdan ulaşabilirsiniz.
 
Kısa bir süre önce rahmetli olan Arman Kırım’ın güzel kitaplarından biridir “Bulut Gelir Söke’ye Çek Eşeği Köşeye” adlı kitap. Türkiye gazetesinde yayınladığı makaleleri derleyen Arman Kırım özellikle kobiler için güzel tavsiyelerde bulunmuş.
Özete burdan ulaşabilirsiniz.
 
Bu kitaplar dışında daha bir çok güzel özet yer almakta.
Bu arada okuduğunuz ve özetini paylaşmak istediğiniz kitaplar olursa kitapkulubu@me.com adresine mail atarsanız bilmenin zekatı olan paylaşmaya vesile olmuş olur diye düşünüyorum.

Kitap kulübünden’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s