Aile

Geçenlerde sosyal medaya saydığım bir büyüğümün yeğeni bir not yazmış ve oda bu nota çok güzel bir cevap vermiş. Beni çok etkiledi paylaşmak istedim.

Yeğen yazar:

Amcacım şuan babam bize hayat hikayesini anlatıyor her yerinde sen varsın senin çabaların heran babamın yanında oluşun..Seni çok seviyoru(m)z..

Amca cevap verir:

İyi kardeş olmak için Annem, babam ve 8 kardeşimden sayısız güzel örnek gördüm. 

Kendini inkar edercesine fedakar insanlar arasında, toprağa toprak olup insana hayat veren, bana hayat olan insanların arasında yetiştim.

O fedakarlık abidelerinden birisi de şüphesiz senin babandır Emineciğim. Onlardan gördüklerimin yanında benimkisi ancak bir sembolik teşekkür eder yada etmez. İhmallerim, unutkanlıklarım, ıskalamalarım, icraatımdan yüz kat daha fazladır.

Keşke bu iltifatını aleni yazmasaydın, ben de hak edebilmiş olsaydım. Ama evet, Yüceler Yücesi birisi her an babanın yanındaydı… O babanı hiç terketmedi, hep yardım etti. Kendi yardımını temsil etsin diye ona karlı yolları terketmeyen Resmiye Yengem gibi azize bir çile kahramanını eş olarak lutfetti… 

Şu türküyü bir dinle Emineciğim… Sen ve ben bu türküdeki ananın evladıyız. Sancısı çocuğuna değil, yurduna olan, çocuk değil, yurt doğuran, vatan yetiştiren annelerin, babaların evladıyız… Onlar gibi toprak olup insana hayat olmak boynumuzun borcudur… Gayrısı ardımızı, aslımızı inkar olur, güzel Aslı’m. Yaptığımız çok eksik, yapmadığımız, yapamadığımız hadsizdir…

Sanırım yukarıdaki yazı hepimizin aile yapısına örnek olacak bir yazı. Böyle bir alçakgönüllülük ve karşılıklı sevgi olduğu zaman inşallah orda bereket olur mutluluk olur. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s