Michael (Güne keyif katanlar – 2)

MIT üniversitesi dünya genelinde mühendislik ve fen bilimleri ile meşhur. Genelde ziyaretçiler de bu vesile orada bulunan kişiler.

Benim içinde ufuk açan gezilmesi keyifli bir üniversite bununla beraber Boston’a her gittiğimde buraya uğramamın sebeplerinden biri bir garson, adı Michael.

Michael’ı gördüğünüz zaman sizi keyiflendiren gülümsemesi ile gününüz daha da keyiflenir. Güzel bir hal hatır ve muhabbetin ardından size yardım etmek için deli divane olur.

Dünyaca ünlü bir çok profesörün olduğu bir binada garsonluğu küçük görmeyip keyif alarak bu işi yapmak ve insanları mutlu etmek önemli bir ders bence.

İşini keyif alarak yapmak deyince bazen bir şeyi kaçırdığımızı düşünüyorum. Bir çoğumuz çocuklarımız okusun başarılı olsun diye bazen kapasitelerinden fazla yüklenip zevk almadıkları işleri yaptırabiliyoruz.

Daha fazla para kazandırıyor diye illa tıp veya hukuk okumalarını zorluyor, bazen doğru olmayan bir yola sokuyoruz onları. Bazen diğer açıdan düşünmekte önemli diye düşünüyorum. Eğer insan mutlu ise ne kadar fazla kazanıp lüks içinde yaşadığı değilde, yaptığı işte mutlu olup çevreye yaydığı o ışık önemli geliyor bana.

Michael örneğindeki gibi bir garson olup o işte en iyi olmak asık suratlı başkalarının gününü zehir eden biri olmaktan binlerce kat iyi gibi duruyor.

Bu arada Michael demişken fotoğrafı aşağıda:)

michael

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s