2015’in en iyi kitapları (top 5)

Bazen güzel bir kitap geçiyor elime hem kendimden geçiriyor hem uzun süre etkisi devam ediyor. Tabii zamanla tekrar etmeyen güzel kitap bulmakta zorlaşıyor. Bu yıl okuduğum 50 kitaptan bence en iyi 5 tanesi:

Hayat Bilgesi 2: Mümin Sekman’ın moderatörlüğünü yaptığı meşhur kişilerin sözlerinden bir derleme. Kitabın güzelliği Halil Cibran’dan Madonna’ya ordan Nietzche’ye kadar farklı kişilerden güzel bir karma. Kitap kulübünde en uzun tartıştığımız kitaplardan birisi.

38121_hayat-bilgesi-2

İham Veren: İlham Süheyl Aygül turkkariyer.net’in kurucusu. Benim gözümde hem iyi okumuş, hem de hayatı iyi okumuş. Kitaplarının hemen hemen hepsini okudum bu yıl ve çok etkiledi beni. İçlerinden en iyisi ve sonuncusu İlham Veren. Kariyer peşindeki profesyonellere şiddetle tavsiye edeceğim bir çırpıda bitecek keyifli bir kitap.

Kitabın özetine buradan ulaşabilirsiniz.

Kitap_4256288

Suya Düşen Kan: Peygamber efendimiz (s.a.s)’in torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin mezhep çatışmalarının merkezine konumlandırıldı şimdiye kadar ama gerçekten Kerbela hadisesi nedir? O günkü olayların aslı nedir? dediğinizde ne okulda ne sohbet ortamında çok konuşulmayan, aslında çok kişinin de kafa yormadığı bir konu. Günümüzdeki hadiselere de bence çok güzel ışık tutabilecek bir mesele olduğu için Harun Tokak’ın Suya Düşen Kan isimli kitabı okunmalı ve okutulmalı. İşin güzel yanı bu kitap Sünni veya Şii açısından bakmamaya çalışmış olaylara, o yüzden tek tarafın değilde objektife yakın bir kitap olmuş.

pr_01_117_max

Dünyayı Güzellik Kurtaracak: Dostoyevski’nin yazılarından derleme bu kitap çok güzel fikirlerden oluşuyor. İnce olmasına bakmayın her 3-5 sayfada bir derin düşüncelere daldırdığı için okuması uzun sürüyor:)

f7be3730-92d2-4c80-82cd-490f47195968

Küçük Prens: Bu kitap yılların klasiği aslında. Hep kitapçılarda görüp almadıklarımdan. Filmini izledikten sonra okuyayım bari kitabı da deyip bir çırpıda okunanlardan:)

Dünyayı bir çocuk kitabında okumak istersen bu kitap o kitap:)

Hem çocuğunuza hem size göre.

select.php

 

2015’in en iyi kitapları (top 5)’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s