2017’de izlediğim 5 güzel film (eskiler)

bir önceki yazıda geçen yıl yeni sayılabilecek filmler vardı. Eski filmlerden seçkide burada.

Yeni film listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Spotlight:

Gazeteciliğin ne olduğunun ve nasıl yapıldığının hikayesi bu filmde. Meşhur Boston Globe gazetesinin o günlerde çok güçlü olan klisenin (bugünlerde de gücü yadsınamaz) çocuk tacizlerini nasıl örf baz ettiğini ortaya çıkarıldığı gerçek hayattan uyarlanan enfes film. Oyunculuğu keyif veren Mark Ruffalo ile uzun yıllar ortalarda görülmeyen ve bir anda 2-3 güzel filmle geri dönen Michael Keaton başrollerde.

Mustang:

Bu film çekildiği yıl TR’den oscar’a aday gösterilmek isteniyor ama ülkeye zarar verebilir düşüncesiyle tahminin reddediliyor ve Fransa üzerinden aday oluyor oscar’a. Hikayesi güçlü olan film öksüz ve yetim kızkardeşlerin gençlik ve mahalle baskısı kombinasyonunu anlatıyor. Üzülmek ve sinirlenmek istemiyorsanız izlemeyin derim.

Not: TR’de 70.000 kişi izlemiş filmi. Sanırım itunes üerinden yurtdışından izleyen sayısı kat kat fazladır, malesef gerçeklerimizle yüzleşmeyi sevmiyoruz.

12 Kızgın Adam:

Bu filmi izlemeyen azınlıktandım sanırım. Okullardan ders olarak anlatılan zan ile değil doğru sorular ve cevaplar ile karar verilmesinin gerekliliğini anlatan enfes film. unutmayın bir film ne kadar dar alanda ve az kişi ile geçiyorsa hikaye o kadar iyi olmalı ki sizi bağlasın. Jüri olayının gündemde olduğu bu günler için izlemeyenlere tavsiye edilir.

Roma Tatili:

Audrey Hepburn’ün efsanevi performansını izlemeyenler için, içinizi ısıtacak, empati yaptıracak bir film. Zenginliğin ve makamın hep iyi olmadığını güzel hissediyorsunuz. Bazen milyonluk avizeler değil sıcak bir dostluk istiyor insan😁

Markamız Kriz:

Bu film süper mi derseniz değil? İçeriği tam doldurulamamış bir hikaye ve orta bir oyunculuk ancak günümüze en ışık tutan filmlerden biri. O yüzden başlayınca bitiyor ve çok ders veriyor. Bolivya seçimlerinin anlatıldığı film siyasete az meraklı herkes tarafından izlenmeli derim.

2017’de izlediğim 5 güzel film (eskiler)’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s