2017’de okuduğum en iyi 5 çizgi roman

Çizgi romanlarda karikatürler gibi az yazı ile çok şey anlatması gerekiyor. Tabii daha riskli de aynı zamanda. Karikatür bir devamlılık istemiyor ama çizgi roman istiyor, o sebeple bir hikayeniz ve tarzınızın olması gerekiyor. Olunca da güzel oluyor tabii😀

Ayvali: Mübadele dönemini iki tarafında gözünden olabildiğince objektif okumak isterseniz güzel eser Ayvali. İki tarafında çok acısı var ve bize düşen empati kurmak sanırım.

ayvali

Ece: Ece 3 kitaplık bir seri, şimdilik tabii. Bir televizyonda sokak röportajları yapan modern profesyoneli simgeleyen Ege’nin yaşadıklarını ikişer sayfalık hikayeciklerde okuyorsunuz. Günümüz olaylarını çok keyifli okuyorsunuz. Karikatür yazısında bolca övdüğümüz M. Kutlukhan Perker’in çizimleri bu arada.

ece

Büyüklere Masallar: Kutlukhan abimizin 3. eseri listede. Birbirinden farklı masallar var bu kitapta da. Mizahtan çok düşündüren hikayeler bol.

buyuklere-masallar-kapak

Pyongyang (Kuzey Kore’ye Bir Yolculuk): Guy Delisle kendi veya eşinin işi için bol gezen gezdiklerini de güzel çizen biri. Az bilinen dünyaları (Kuzey Kore, Burma ve Çin) insanlara anlattı şimdiye kadar. Kuzey Kore özellikle az bilindiği için daha keyifli, tabii diğer kitaplarını da tavsiye ederim.

pyongyang

Sandık içi 2: Ersin Karabulut Türk dünyasının önemli çizerlerinden ve güzel olan çizimlerini kitaplaştırıyor (bir çok çizerin eseri dergilerde kalıyor az sayıda eser kitaplaşıyor). Sandık içi serisinde kendiyle dalga geçen bir Ersin Karabulut görüyoruz. Tabii kızım sana diyorum gelinim sen anla muhabbeti bol. Şimdilik 3 kitabı var bu serinin, ben ilk ikisini okudum şimdilik ve ikincisini daha çok sevdim.

sandık içi 2

 

 

2017’de okuduğum en iyi 5 çizgi roman” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s