Çizgi Romanlar (2018)

Çizgi Roman deyince nereden başlayacağımı şaşırıyorum😂 Bazılarında fikir müthiş oluyor bazılarında çizgi. Kiminde bir avrupa yolunda kayboluyorsunuz, kiminde günbatımının güzelliği karşısında hayran kalıyorsunuz.

Alfred:

İtalyan faşizmini yaşamış bir ailedeki iki kardeşin yıllar sonra bir araya gelişi. Çok güzel bir hikaye daha güzel bir çizim. Bitmesini istemiyorsunuz kitabın.

Kudüs Günlükleri:

Guy Delisle yaşadığı yerleri keyifli resimleyen çizerlerden. Daha önce okuduğum Shenzen, Burma Günlükleri, Pyongyang kitaplarına göre Kudüs günlükleri içeriği sebebiyle zor bir kitap. İşin ilginci din kavgalarını içermemesine rağmen kitabı okuduğumu gören önyargılı bakış attı hep😁 Kitaba gelince Kudüs’ü bir çok açıdan objektif anlatan nadir kitaplardan diyebilirim.

 

Karganın Uçuşu:

İkinci dünya savaşında Fransa ve bir aşk hikayesi. Çizimler beni benden aldı😁 Kardeşim okursa der şimdi meşhur cümleyi kullanmış yine😂 Kişilik, duruş ve aşk birde Gibrat’ın çizimleri bu yıl en keyifli okuduğum çizgi roman. Yine Gibrat’ın bir önceki kitabı Erteleyiş’i de çok aradım ama çizgi roman dünyasında maalesef seri bitince kitabı bulmak imkansız gibi, bekleyeceğiz artık yeni baskısı olursa diye.

Deniz Kurdu 1-2:

Jack London’ın Deniz Kurdu isimli kitabının çizgi uygulaması. Yumuşak başlı bir yazarın hem hayatının hem kişiliğinin nasıl dönüştüğünü görüyorsunuz. Hikaye Jack London’dan olunca çizgi de güzel olunca enfes bir şey çıkıyor karşınıza.

Cahiller:

Adı yanlış olan kitaplardan biri bence. Cahil hem bilmeyen, hemde bilmediğini bilmeyen bence😁 Bu kitapta bir şarap üreticisi ve bir çizer bir yıl beraber yaşıyorlar. İkisi de birbirlerinin ilgi kollarını başta bilmezken bir yıl içinde çok şey öğreniyorlar. Kimi zaman üzüm ve şarap dünyasının içinde kimi zaman çizgi romanların içinde buluyorsunuz kendinizi. Çizimler güzel hikaye gerçek daha ne olsun.

Kızıl Ağaç:

5 kitaplık listemiz bitti bu da bonus olsun. Shaun Tan güya çocuk kitabı yazarı ve çizeri gerçekte hepimize hikayeler anlatıyor. Bu kitabın konusu sürpriz olsun, benim tavsiyem bütün kitaplarını okuyun😁

Çizgi Romanlar (2018)” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s