Kurgu Kitaplar (2018)

 

Mahalleden Arkadaşlar ve Liseden Arkadaşlar:

90’lı yıllarda ortaokul ve lise okumuş biri olarak o dönemi güzel gözlemleyen Selçuk Aydemir’in kitapları hem okuyanı keyiflendiriyor hem de eski zamanları hatırlatıyor. Bizim dönemin şarkıları da arkadaşlıkları da farklı muhabbeti varya:) muhabbet de doğru kitaplar da güzel 🙂

Mahalleden arkadaşlar küçük yaşlar, yazın çeteciliğin olduğu Kur’an kurslarına gidilen zamanlar. Liseden arkadaşlar ise aynı ekibin meslek lisesi zamanı. Selçuk Aydemir anladığım kadarıyla kendi biyografisini biraz mizah katarak anlatıyor bu kitaplarda.

 

 

Erken Kaybedenler:

Emrah Serbes bizim senaryolarıyla tanıdığımız son kazasıyla da maalesef herkesin tanıdığı biri oldu. Erken Kaybedenler kaybetmeyi keyiflendiren, hayatta hep kaybettiği için acınan erkek tiplerine keyifli ve farklı bir have vermiş diyelim. Birinin kaybından keyif alınır mı? Bu anlatım diliyle evet 🙂 Küçük hikayeler var kitapta herbirini keyifle okuyacağınız.

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat:

Stefan Zweig bu yıl okumayanın dövüldüğü bir yazar:) İşin şakası bir yana çok iyi hikayeleri olan biri Zweig. Hem kısa hem etkileyici. Ölümünden 70 yıl geçip telifi serbest kalınca herkes yayınlama imkanı da buldu böylelikle hepimiz bir parça okuduk. Bir kadının yaşamından 24 saat ise Zweig klasiği olan hikaye içinde hikaye anlatımı içeriyor. Bir kadının 24 saatlik bir süre içindeki diye yazarken yazdığımı sildim, kitabın tadı kaçmasın:)

50 Şahane Hikaye:

28 farklı yazardan 50 farklı hikaye. Kimi gerçek kimi kurgu ve hepsi farklı, hepsi güzel. Bir çok bilmediğim yazarla bu kitap tanıştırdı beni. Filmlerden tanıdığım Menderes Samancılar’ın yazısı mest etti, Kutun Şimşek ve Angutyus Keyiflendirdi, Sinem Şal şaşırttı ve daha neler neler. Okuyun keyiflenin😁

Hayvan Çiftliği ve 1984:

Listede bu kitapları gören tanıdıklar şaşırırlar sanırım. Yıllardır hediye ettiğim kitaplar nasıl 2018 yılında okundu diye:) Bazen bir kitabın içeriğini bilince ya biliyorum zaten deyip okumadığınız oluyor tabii.

Hayvan çiftliği bir düzene karşı gelen hayvanların ayaklanmasını, 1984 ise kurulu düzenin korunmasını anlatıyor bir bakıma. Hayvan çiftliği giriş kitabı babında kolay okunan, 1984 ise daha çok düşünce gerektiren fikri anlatan kitap. Bir çok ülkenin günceline uyarlanabilecek ve etkileyici hikayeler.

Bu arada bu filmler özdeşleşen Apple’ın 1984 reklamını buradan izleyebilirsiniz.

Kurgu Kitaplar (2018)” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s