Kitaplar (2019)

Bu yıl kitap seçimleri biraz daha çok farklı konularda değil aslında. Hepsi bizimle alakalı, fikirlerimiz, düşüncelerimiz, duygularımız ve mahallenin duyguları diyelim. Araya bir tane de girişim kitabı sıkıştırdım:)

Kum ve Köpük

Kum ve Köpük üstad Halil Cibran’ın şiir ve aforizma kitabı. Her kitabı ayrı bir güzeldir Kum ve Köpük ise fikirlerin süzmesi gibi. Kahveyi koyup güzel bir havada sessiz bir yerde okumak gerek, tane tane düşüne düşüne.

Kuşlar Yasına Gider

Hasan Ali Toptaş’ın okuduğum ilk romanı. Hislerin anlatımı inanılmaz. Ülkemizde çoğu ailede yaşanan kendi dünyasında bir baba, ailesinden farklı özel dünyası ve ailesi. Çocukları yıllarca tanımaz babayı ve hep tanımak arzusuyla yanıp tutuşur. Niye böyleyiz? bende bilmiyorum ama çocuğunuz var ise sarılıp sevdiğinizi söyleyin, yoksa geç oluyor çoğu zaman.

Melek Yatırımcılık

Ülkemizde yeni yeni öğrenilirken melek yatırım, David Rose dededen melek yatırımcı. NY startıp dünyasınında tanınmışlarından. Daha önce startup Turkey etkinliğinde dinlemiştim tanışmıştık. kitabında melek yatırımcılığı a’dan z’ye anlatıyor. Yatırım yapma niyetinde isenin ilk okumanız gerekenlerden.

Süslü Hatıralar Sahnesi

İsmail Güzelsoy son yılların değerli romancılarından. Dilini Hasan Ali Toptaş’a benzetiyorum. Betimlemeleri çok güzel, hissi çok iyi anlatıyor. Bu kitaptada iki kardeş ve dünyaları var tabii Nişantaşı değil Bağcılar dünyası.

Aynı Daldaydık

Kutub Şimşek’in hikayeleri enfes. Birliği beraberliği düşündürerek anlatıyor, bazen güldürüyor bazen ağlatıyor. Bir Ebu Zer hikayesi var, geçtim kendimden:) kitapları gömme hikayesinde de gülmekten:)

Sefiller

Liste 5 kitap ama Sefiller bonus olsun. Yılların eskimezi tekrar okunsun. Jan Valjean günümüze çok uyan bir karakter. Bir hata yapmış ve bütün güzellikleri almış götürmüş. Tabii insanın gözünde, o ise iyi olmaya devam etmiş tabii daha ketum olarak. Keşke insanlar iyi olsa elalemin olayı bu kadar olmasa da güzellikler daha da ortada olsa.

 

Kitaplar (2019)” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s